İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk’ten “ahilik” kültürüne katkı

İSTESOB (İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği), Ahilik Haftası çerçevesinde ahi kültürü ve değerlerini 7’den 70’e herkese aktarmaya çalışıyor. İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleşen sempozyumda ahilik öğrencilere tanıtıldı. Kuveyt Türk, Uluslararası İstanbul Ahilik Sempozyumu’nda Anadolu esnaf ve sanayicilerini iktisadi, sosyal ve kültürel yönleriyle ele alan ve Prof. Dr. Ahmet Kala tarafından kaleme alınan Anadolu Sanayi Devrimi eserini tanıttı.

Sempozyumda, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kala ve Prof Dr. İlhan Şahin tarafından Kümelenme Teorisi ve Modeli, Ahi Teşkilatı, Ahi Vakıfları, Ahi Evren’in Kümelenme Modeli ile Başlattığı Anadolu Sanayi Devrimi konularında sunumlar yapıldı. İSTESOB tarafından yapılan ahilik pilavı ve zerde tatlısı konferansta üniversitedeki öğrencilere ikram edildi.

Rektörlük binası, Mavi Salon’da gerçekleşen konferansa İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz ile Başkan Vekili Mesut Şengün, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yazıcı ve bazı oda başkanları da katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir