İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Malezya’dan Türkiye’ye dijital katılım bankası yatırımı

Great East Capital (GEC) ve Malezya merkezli Boustead Holdings Berhad (Boustead), Great East Capital (GEC)‘in Türkiye’de kurmayı planladığı dijital banka için yatırım ve işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bu doğrultuda GEC, Türkiye’de dijital banka kurma izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) başvuru sürecini başlattı.

Söz konusu anlaşma, Boustead Grup Genel Müdür Yardımcısı Izaddeen Daud ve GEC’nin kurucusu Umut Tekin tarafından Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub’un Türkiye’ye gerçekleştirdiği dört günlük resmi ziyaret kapsamında İstanbul’da düzenlenen törenle imzalandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Izaddeen Daud şunları şunları söyledi; “Bu tarz girişimler ile stratejik yatırımlar yapmayı amaçlıyoruz. Boustead’in Affin Islamic Bank aracılığıyla edindiği deneyim ve uzmanlığının yanı sıra Malezya’nın uzmanlığını ve bilgi birikimini Avrupa ve hatta dünyanın geri kalanıyla paylaşmayı arzuluyoruz.”

GEC Kurucusu Umut Tekin ise, “Dijital katılım bankası projemizi 2023 yılının ilk çeyreğine kadar hayata geçirmeyi arzuluyoruz. Bu proje kapsamında Malezya, Boustead’in deneyim ve uzmanlığına ek olarak dünyanın gelişmiş İslami finans ekosistemlerinden biri olarak kabul edildiğinden, Malezya’daki en iyi deneyimi elde edip burada uygulayacağız. Dijital bankacılık, fintech ve İslami finans alanlarında önemli bir uzmanlığa sahip Boustead ile bu yolculuğa çıktığımız için çok mutluyuz.“ dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir