İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

O İslami bankanın dijital sorumluluğu Yıldırım’a emanet

Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre uzun yıllar QNB Finansbank’ta görev alan ve son olarak bankanın dijital strateji danışmanlığını üstlenen Serhat Yıldırım, Abu Dhabi İslamic Bank’ın CDO yani dijital sorumluluğunun başına getirildi. İşte o haber:

“Her ne kadar politik ilişkilerde hava iyi olmasa da Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye, ekonomideki bağını koparmış değil. İki ülke arasında ticaret düştü düşmesine ancak hala başta Dubai olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri için Türkiye fırsat olmaya devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere sadece ülkenin değil, Körfez Bölgesi’nin en önemli finans kuruluşlarından Emirates NBD, Türk bankası Deniz’i almak için Rus Sberbank ile anlaşmasını tamamlamak üzere…

Sadece bununla sınırlı değil, finansal köprü yöneticilerle de sürüyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli finans kurumlarından Abu Dhabi Islamic Bank (ADIB) onlardan biri. Dijital dönüşüm için düğmeye basan ADIB, Türk bankacı Serhat Yıldırım’ı kadrosuna kattı. Çevrimiçi hizmetlerinde yeniliği hızlandırma çabalarının bir parçası olarak Abu Dhabi İslam Bankası’nın CDO yani baş dijital sorumluluğu koltuğu Serhat Yıldırım’a emanet edildi. ADIB’e katılmadan önce Finansbank’ta çalışan Serhat Yıldırım, bir dönem Akbank’ın dijital bankacılık platforumunun başındaki isimdi.

En büyük hissedarı 875 milyar dolarlık fon

ADIB’in başkan yardımcısı ve CEO’su Khamis Buharoon, Serhat Yıldırım’ın transferiyle ilgili olarak “Stratejimizin temelinde, olağanüstü ve kusursuz bir müşteri deneyimi sunmak, müşterilerimizin sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamak var. Bu nedenle Serhat Yılıdırım’ı kadromuza kattık” diyor. Birleşik Arap Emirlikleri Borsası’nda hisseleri işlem gören ADIB, 1997’de kuruldu. Bankanın en önemli hissedarı ise 875 milyar dolarlık varlığı bulunan Abu Dhabi Investment Authoryt adlı kamu fonu.”

Kaynak: Dünya Gazetesi

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir