İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğretmenlere 550 TL’ye sağlık sigortası

Doğa Sigorta, İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) üyelerine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptı. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ürünü ile İLKSAN Üyeleri, yıllık 8 kez muayene, muayene sırasında istenen tahlil ve tetkikler, yatış ve ameliyat harcamaları, Ankara ve İstanbul’ daki 21-45 yaş grubundaki üyeler ve yakınları için yıllık 690 lira, diğer illerdeki öğretmenler yıllık 550 lira primle faydalanabilecekler.

Doğa Sigorta ve IMC Sigorta Brokerliği İş birliği ile İLKSAN üyeleri ve ailelerine özel hazırlanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerinin tanıtım ve sunum toplantısı Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı ve Genel Müdürü Coşkun Gölpınar, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Genel Müdürü Mintez Şimşek, De-Ha Genel Müdürü Fikret Kazar, IMC Sigorta Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Yurt ve Genel Müdür Yardımcısı Bora Şengünler katılımıyla İstanbul’da Doğa Sigorta merkez ofisinde gerçekleşti.

AİLE İNDİRİMİ OLACAK

Gerçekleşen işbirliği kapsamında İLKSAN üyelerinin ve aile bireylerinin Doğa Sigorta’nın “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na” daha uygun fiyatlarla sahip olması sağlanırken, ayrıca İLKSAN üyeleri, aile olarak sigortalanmak istediklerinde de ilave yüzde 5 aile indiriminden faydalanabilecekler. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ poliçesi ile İLKSAN Üyeleri kişiye özel sağlık sigortası sahibi olmuş olacak ve Doğa Sigorta’nın anlaşmalı olduğu SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında ürün kapsamında olan işlemlerde fark ödemeden sağlık hizmeti alabilecekler.

‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ürünü ile İLKSAN Üyeleri, yıllık 8 kez muayene, muayene sırasında istenen tahlil ve tetkikler, yatış ve ameliyat harcamaları, Ankara ve İstanbul’ daki 21-45 yaş grubundaki üyeler ve yakınları için yıllık 690 lira, diğer illerdeki 21-45 yaş grubundaki üyeler ve yakınları için yıllık 550 lira primle faydalanabilecekler. İLKSAN Üyeleri Sigorta primlerini 8 taksitle ödeyebileceği gibi, sağlık sigortalarına özel olarak sunulan yüzde 15 vergi avantajından da yararlanılabileceklerdir.

YÜZDE 135 BÜYÜDÜ

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile tüm İLKSAN üyelerinin son derece makul fiyatlarla anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından yararlanabileceğini” ifade etti. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında 2018 yılının ilk 6 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 135 oranında büyüme sağladıklarının altını çizen Kırmızı, “Bu alan bizim için en çok büyüme hedeflediğimiz alanların başında geliyor” diye ekledi. Sektörün en iddialı şirketi olduklarını vurgularken, İLKSAN ile gerçekleşen şekilde farklı kurum ve kuruluşlar ile özel iş birliklerine devam edeceklerini aktardı. 280 bin üyeye sahip İLKSAN ile hayata geçen işbirliği sonucu tamamlayıcı sağlık alanında çok daha geniş kitlelere ulaşacaklarını, üye ve üye ailelerinden gelen talepten memnuniyetlerini belirtti.

Kaynak: Haber Türk

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir