İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“OKS doğru anlatılırsa cayma oranı düşüyor”

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, otomatik katılımın (OKS) emeklilikte ikinci maaş alma fırsatını çalışanların ayağına getirdiğini belirtti. Sincek, “Geçen süre zarfında gördük ki çalışanlara OKS’nin avantajları iyi anlatıldığı takdirde cayma oranları da düşüyor. Bu nedenle OKS’yi gerekiyorsa sil baştan doğru anlatmak gerekiyor” diye konuştu.

Otomatik BES’i daha cazip hale getirecek düzenlemeler üzerinde çalışıldığını söyleyen Sincek, şu bilgileri verdi: “Yasayla ilgili bakanlara, ek devlet katkısının nemalandırılmasına ve ek devlet katkısının azami limiti ile iade edilmesine ilişkin esasları belirleme yetkisi verildi. Ayrıca daha önce cayanlara yeniden sisteme giriş yapma olanağı tanınması da gündemde bulunuyor. OKS’nin yeni düzenlemelerle daha da cazip hale geleceğine inanıyorum.”

Gerçekleştirdikleri OKS çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Sincek; “Bugüne kadar 400 binin üzerinde çalışanın OKS’ye girişini gerçekleştirdik. OKS gibi kapsamlı, zor bir süreci kolayca tamamladık. Sunduğumuz online sistem kolaylığı ve verdiğimiz eğitimlerle bu zor süreçleri sorunsuz başardık. Kurumsal internet şubemiz üzerinden işverenler tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyor; telefon ve online kanallardan anında, hiç beklemeden canlı destek alabiliyorlar” dedi.

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir