İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Para biriktirerek tasarruf ediyoruz, bunların hepsini ailemiz için yapıyoruz

Katılım Emeklilik şirketi tarafından özel bir araştırma şirketine yaptırılan sigorta okur yazarlığına ilişkin araştırmanın sonuçları yayınlandı. Türkiye genelinde 18 yaş üzeri 805 kişi ile bire bir yapılan görüşmeler sonucunda Türk halkının ani durumlara karşı tedbir ve/veya çocuğunu evlendirmek için tasarruf ettiğini ve bunu da para biriktirmek suretiyle yaptığı ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan bireylerin çoğu ülkemizdeki ve hanelerdeki ekonominin önümüzdeki dönem daha da kötüye gideceğini düşünüyor. Tasarruf denilince akıllarına para biriktirmek, elektrik tasarrufu ve her şeyden kısıtlamak olduğunu öncelikli olarak sıralayan katılımcılardan %24’ü tasarruf için bireysel emeklilik fonlarını tercih ettiğini ifade ediyor.

Araştırmaya katılanların %73’ü tasarruf yapacak kadar geliri olmadığını ifade ederken, %20’si ellerine aylık 1000 TL tasarruf imkanı geçse bunu altın alarak değerlendireceklerini belirttiler.

Tasarruf için bilgi edinmek için %62’lik bir kesim TV’lerin ekonomi programlarını takip ederken, %30’luk kısmı gazetelerin ekonomi sayfasını takip ettiklerinin altını çizdi.

Araştırmaya ilişkin detay sunuma tıklayarak ulaşabilirsiniz:

http://www.katilimemeklilik.com.tr/sites/1/upload/files/Sigorta_Okuryazarligi-3138.pdf

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir