İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PTT, EFT sistemine dahil oldu

Merkez Bankası EFT sistemine giren PTTBank hesaplarından doğrudan EFT işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Türkiye’nin en büyük finansal altyapılarından birini müşterileri ile buluşturan PTTBank, 5 bine yakın iş yeri, 4 bine yakın ATM, 8,6 milyon banka ve ön ödemeli kart ile hizmet verdiği bankacılık alanında yeni bir adım attı. Müşterilerinin her türlü finansal hizmet ihtiyacını PTT’nin 180 yıllık tecrübe ve güvencesiyle karşılayan PTTBank’a, Merkez Bankası tarafından EFT kodu tahsis edildi. Müşteriler, PTTBank ile karşılıklı EFT işlemlerini PTTBank hesaplarından, doğrudan gerçekleştirebilecek.

Havale, PTTBank hesabı (posta çeki), efektif işlemler gibi asli hizmetlerin yanı sıra banka ve kurumlar ile yapılan sözleşmeler kapsamında kredi verme, maaş ve yardım ödemeleri, tahsilat, e-Devlet şifre vb. birçok hizmeti müşterilerine sunan PTTBank’ta yeni sistem, Türkiye Bankalar Birliği ile Merkez Bankası teknik entegrasyon işlemlerinin tamamlanması sonrasında başlayacak. ​

2018 yılında Capital dergisine röportaj veren PTT eski genel müdürü Kenan Bozgeyik, PTT’nin kuracağı posta katılım bankasının kurulmasına dair bürokratik süreçlerin devam ettiğini belirtmişti. Ocak 2020 başında görevden alınan Bozgeyik’in yerine atanan yeni genel müdür sonrası PTT’nin kuracağı katılım bankasının akıbeti hakkında bugüne kadar resmi bir kanaldan herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.