İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

QNB, İslami bankacılık yetkisi aldı

QNB Grup’un tamamına sahip olduğu iştiraki QNB (Suisse) SA, özel müşterilerine İslami finans ürünleri sunmak üzere İsviçre’deki Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’nun (FINMA) onayını aldı.
İsviçre’de İslami finans alanında aktif birkaç bankadan biri olan QNB (Suisse) SA, murabaha mevduatları, şeriatla uyumlu krediler ve cari hesaplar da dahil, çok sayıda özel bankacılık hizmeti sunacak. Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finansal kuruluşu olan QNB Grup, öncü konumunu, güvenilir ürün ve hizmetlerini, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde en değerli bankacılık markası olarak tanınması, istikrarlı finansal performansı ve 2020’ye kadar Orta Doğu, Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde lider bir banka olma vizyonunu gerçekleştirme yolunda, bankacılık ağını genişletme stratejisi de dahil olmak üzere çok sayıda güçlü faktöre dayalı olarak kanıtlamıştır.
QNB Grup’un iştiraki QNB (Suisse) SA, FINMA tarafından denetlenen menkul değerler işlemleri de gerçekleştiren tam yetkili bir İsviçre özel bankasıdır. Özel müşterilerine, “açık mimari iş modeli”ne dayalı olarak varlık yönetimi hizmetlerinde ihtiyaca göre uyarlanmış, en iyi çözümleri geniş bir yelpazede sunmaktadır. Bağlı ortaklıkları ve iştirakleri ile üç kıtada 31’i aşkın ülkede
varlık gösteren QNB Grup, geniş bir yelpazede gelişmiş ürünler ve hizmetler sunmaktadır. 4 bin 200’yi aşkın ATM ağıyla, bin 230’dan fazla lokasyonda faaliyet gösteren grubun toplamda 28 bin 800’ü aşkın çalışanı bulunmaktadır.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/qnbye-islami-bankacilik-yetkisi/1310655

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir