İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stellar en iyi performans gösteren kripto para oldu

14 Temmuz tarihinde Stellar’ın Coinbase tarafından listelenebileceğinin açıklanmasının sonrasında Stellar Lumens (XLM) en iyi 20 kripto para birimi arasında en üst sırada yer aldı. Kripto paranın günlük ve haftalık büyümesi bir haftadan fazla çift haneli rakamlarla yeşermeye devam ediyor.

Stellar Lumens (XLM) Bitcoin’den bile önce artış trendine girdi
Temmuz ayında Stellar Lumens, Bitcoin’den bile önce artış trendine girdi. Stellar Lumens, Coinbase’de listelenme haberin ardından da artış hızına devam etti. 14 Temmuz–22 Temmuz arası dönem, Stellar Lumens fiyatı için çok çok önemli bir zamandı. Coinbase haberinin ardından kötü giden trendi bozan kripto para, önemli bir değer kazandı.

Stellar Lumens, 18 Temmuz’da ise hacimde Litecoin’i geride bırakarak 6. sıraya yerleşti. Kripto para son dönemdeki yükseliş trendi ile ilk 5’e girmeye çalışıyor. Dağıtılmış ödemeler için açık kaynak kodlu bir platform olan Stellar’ın 17 Temmuz’da yayımlanan bir Stellar blog gönderisine göre, para transferi ve token oluşturma alanında şeriat uyumluluk sertifikası elde etmek için ilk dağıtık defter protokolü olduğu bildiriliyor. Bu konuyu takip eden bazı İslami finans kurumları için oldukça önemli bir gelişme olarak yorumlandı.

Stellar Lumens (XLM) Huobi Borsası’nda listelenecek
Bahreyn Merkez Bankası tarafından tanınan ve lisanslı önde gelen uluslararası şeriat danışma bürosu olan Şeriat İnceleme Bürosu, Stellar’ın kabiliyetlerini ve uygulamalarını inceledi ve İslami finans kurumlarında Stellar teknolojisinin kullanılmasına izin veren rehberliği yayınladı.

20 Temmuz’dan itibaren satışlarını etkisiyle düşüşler yaşayan XLM, kısa sürede tekrardan yükselişe geçti. 25 Temmuz’da sektörünün önde gelen kripto para borsalarından olan Huobi Stellar’ı listeleyeceğini duyurdu. 28 Temmuz’da Stellar Lumens, Huobi platformunda işlem görmeye başlayacak. Yazım sırasında Stellar Lumens, %6,4 oranında artışla 0,32 dolardan işlem görüyor. Kripto para şu anda, 6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 6. sırada yer alıyor.

Stellar Lumens (XLM) performansı ile göz dolduruyor!
2 haftadan kısa bir süre içinde Stellar’ın 3,4 milyar dolar olan işlem hacmi yaklaşık iki katına çıkarak 6,3 milyar dolar seviyelerine geldi. Temmuz ayı ortalarından itibaren Stellar Lumens, en iyi performans gösteren 20 kripto para arasında ilk sırada yer alıyor. Stellar Lumens saat başı %1,10, günlük ve haftalık ise sırasıyla %13,47 ve %14,03 oranında artışla yeşil alanda işlem görüyor.

Kaynak: https://kriptoparahaber.com/stellar-lumens-xlm-ilk-20nin-en-iyi-performans-gosteren-parasi.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir