İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Teknoloji kullanımı pastadan alacağımız payı büyütecek”

Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdür yardımcısı Hasan Altundağ, A Para’da yayınlanan Şafak Tükle Uysal’ın sunduğu Teknoloji ve Finans programına katıldı. Altundağ, teknoloji kullanımının katılım bankalarının sektördeki payını arttırmada önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Teknolojinin günümüzde bir çok önemli olduğunu vurgulayan Altundağ, “Bu bankacılık tarafından çok daha fazla hissediliyor. Bankacılık her şeyi kendisi yapması durumunda hız ve maliyet açısından arzu edilen sonuçlar ortaya çıkmayabiliyor. İşte burada teknoloji şirketleri devreye giriyor. Teknoloji tabanlı olan bütün işleri yapabiliyoruz. Biz banka olarak ciddi anlamda fintechlerle işbirliği yaptık. Ayrıca biz ve diğer bankalar PTT ile çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. PTT’nin altyapısını kullanıyoruz. Bu tür ortak çalışmalar artacak.” diye konuştu.

Teknoloji kullanımının katılım bankaları için ehemmiyetini ifade eden Altundağ, “Bizim çok farklı fon kullandırma metodolojilerimiz var. Bir banka fon kullandırırken hesabınıza alacağını hemen geçer. Bizdeyse bu farklıydı. Dijital gelişmeler sonrasında bunları çabucak yapabiliyoruz. Tüm çalışmalar tek merkezde toplayarak rekabet eder hale geldik. Bu da pastadan aldığımız payı etkileyecek”dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir