İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Temsah’ın asaleten ataması yapıldı

Geçtiğimiz Ekim ayında Melikşah Utku’dan boşalan Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdürlüğü görevine vekaleten atanan Malek Temsah, bankanın son yönetim kurulunda genel müdürlük görevine asaleten atandı. Banka, söz konusu atamayı sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Malek Temsah kimdir ?
1981 yılında Beyrut, Lübnan’da doğdu. 2003’te George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve 2006’da Thunderbird, the Garvin School of International Management’ta İşletme yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 2003 yılında, Washington’da yer alan Bank of America Kobi Bankacılığı’nda başladı ve ardından 2007- 2009 yılları arasında Londra merkezli European Islamic Investment Bank Hazine ve Sermaye Piyasaları Birimi’nde devam etti. 2010 yılı itibarıyla Bahreyn’de bulunan Albaraka Grubu B.S.C.’na katılan Temsah, 2014 yılına kadar kuruculuğunu üstlendiği sukuk masasında global sukuk portföyünden sorumlu olarak görevini sürdürdü. 2017 – 2020 yılları arasında, Fas’ın ilk katılım bankalarından biri olan BTI Bank’ın Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliklerini yürütmüştür. 2014 yılında Albaraka Türk’e katılan Temsah, 2017 yılından bu yana Hazine, Finansal Kurumlar ve Yatırım Bankacılığı Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Söz konusu görevinin yanında, 13 Ekim 2021 tarihinde Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiş olup Ağustos 2022 itibariyle bu göreve asaleten atanmıştır.

Kendisi ayrıca Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Insha Ventures Teknoloji Geliştirme ve Pazarlama A.Ş., Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş., Albaraka Teknoloji Bilişim Sistemleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş., Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. İleri seviyede İngilizce, Arapça ve Türkçe bilmekte ve halen Bankamızda Kredi Komitesi Üyesi, Bilgi Teknolojileri Yönetişim Komitesi Üyesi ve İcra Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.