İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Finans, ilk çeyrekte 83 milyon TL kâr açıkladı

Türkiye Finans Katılım Bankası 2019 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Türkiye Finans’ın Aktif Büyüklüğü Yüzde 9 Arttı

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından açıklanan bu yılın ilk üç ayında elde edilen finansal sonuçlardan sağlanan net karın 83 milyon lira olduğu öğrenildi. Türkiye Finans Katılım Bankası 2019’un ilk üç ayında aktiflerinin toplamını 2018 yılının sonundaki rakamlara göre yüzde 9 oranında artırdı ve 51.2 milyar liraya yükseltti. Banka tarafından toplanan fonların toplam büyüklüğü de bu dönemde 32.1 milyar liraya erişti. Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından finansal sonuçlar ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye Finans’ın bankacılık sektörünün iki kat üzerinde bir büyüme kaydettiği bilgisi de yer aldı.

Türkiye Finans 32.1 Milyar Liralık Fon Topladı

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada bu yılın ocak – şubat – mart aylarını kapsayan dönemde Banka’nın toplamda 83 milyon lira net kar sağladığı belirtildi. Türkiye Finans bu aylarda aktif büyüklüğünü yüzde 9 artırarak 51.2 milyar liranın üzerine taşıdı. Türkiye Finans’ın topladığı fonların büyüklüğü ise 32.1 milyar liraya kadar çıktı. Banka’nın net kar payı gelirinde yüzde 16 artış oldu. Fonlarda geçen yılın sonuna göre yüzde 19.6 oranında büyüme kaydeden Türkiye Finans Katılım Bankası 2019 yılının ilk üç ayında da karlı ve sürdürülebilir stratejisine devam ederek Türkiye ekonomisini destekledi.

Öz Kaynaklarının Toplamı 4.4 Milyar Lira Oldu

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda bulunan cari hesapların toplam mevduatlar içindeki oranı yüzde 39 oldu. Banka’nın öz kaynaklarının toplamı bu dönemde 4.4 milyar lira olarak kaydedildi ve 2018’in sonuna göre yüzde 2.1 oranında arttı. Türkiye Finans bu yılın ilk çeyreğinde reel ekonomiye desteklerine devam etti. Banka’nın net finansman portföyü geçen yılın sonuna oranla yüzde 3 büyüdü ve 30.8 milyar liralık değere ulaştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.