İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Finans, Yeditepe karşısında tutunamadı

GEO CBL Y grubunda Yeditepe Üniversitesi Türkiye Finans’ı 58 – 52 mağlup etti.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçta Türkiye Finans Salih Yenice ve Hasan Onur Kurt liderliğinde sayı bularak ilk 5 dakikayı 9 – 9 eşitlikle geçti. Oğuzhan Doğan ve Özgür Bal liderliğinde karşılık veren Yeditepe Üniversitesi karşısında ilk çeyrek sonunda üstünlüğü korumayı başaran Türkiye Finans ikinci çeyreğe 15 – 13 önde girdi. İkinci çeyrekte Doğanay Pehlivan’ın da skora katkı sağlaması ile ivmesi düşmeyen Türkiye Finans hızlı hücum sayıları bulurken, Yeditepe Üniversitesi Sabri Aşçı liderliğinde rakip hatalarını sayıya çevirerek ve ikinci şans sayıları bularak karşılık verdi ama ilk yarıyı 28 – 25 geride tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Mustafa Akpınar’ın katkısı ile yakın takibe rağmen üstünlüğünü kaybetmeyen Türkiye Finans bölümü 42 – 39 önde geçti. Son bölümde savunma sertliğini arttıran ve rakibi top kaybına zorlayan Yeditepe Üniversitesi boyalı alanı iyi kullanıp, ikinci şans sayıları bularak 19 – 10’luk bölüm performansı ile öne geçmeyi başardı ve karşılaşmayı 58 – 52 kazandı.

Türkiye Finans’ta Salih Yenice 15 sayı – 10 ribaund – 2 asist, Mustaf Akpınar 8 sayı – 11 ribaund – 3 asist ile mücadele etti.

Yeditepe Üniversitesi’nde Özgür Bal 14 sayı – 4 ribaund – 4 asist, Oğuzhan Doğan 13 sayı – 9 ribaund – 2 asist, Sabri Aşçı 13 ayı – 6 ribaund – 2 asist ile takımı galibiyete taşıdılar.

Maçın oyuncusu Yeditepe Üniversitesi’nden Özgür Bal oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir