İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Finans’a dijital dönüşüm ödülü

Hayata Katılım Bankası Türkiye Finans, geliştirdiği RoboTeam projesi ile IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019’da “Digital Disruptor” kategorisinde ödül aldı.

Türkiye Finans, küresel teknolojik trendleri takip ederek hayata geçirdiği bu proje ile standart, tekrarlayan ve zaman alan işlerin robotik otomasyon teknolojisi ile otomatize edilmesini sağlayarak iş süreçlerinde ve sonuçlarında yüksek oranda verimlilik ve hız elde edecek.

Hayata Katılım Bankası Türkiye Finans, yenilikçi projeleriyle aldığı ödüllere yenilerini ekliyor. Banka, 7 Şubat Perşembe günü IDC Türkiye tarafından düzenlenen ve dijital dönüşüm alanında ezber bozan projelerin yer aldığı “Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019”da “Digital Disruptor” kategorisinde ödüle layık görüldü. Türkiye Finans, bu ödülü, robotik süreç otomasyonu teknolojisi ile geliştirilen “RoboTeam- Türkiye Finans’ta Robotik Süreç Otomasyonu” isimli proje ile almaya hak kazandı. Etkinlikte ödülü IT, AR-GE ve Süreç Mükemmelliği ekiplerinden oluşan Türkiye Finans RoboTeam ekibi aldı.

Türkiye Finans’ın RoboTeam projesi, yazılım robotlarının iş süreçlerinde etkin olarak kullanılmasına olanak sağlayacak. Robotik süreç otomasyonu teknolojisinin alt yapısını oluşturduğu proje ile Türkiye Finans, tekrarlayan, kural bazlı, farklı sistemler üzerinde devam eden, manuel ve zaman alan süreçlerin otomatize edilmesini sağlayarak yüksek oranda verimlilik ve hız artışı ile daha kaliteli iş sonuçları almayı hedefliyor. Geliştirilen bu teknoloji, Bankanın uzman insan kaynağının daha katma değerli işlere yönelmesini sağlamanın yanı sıra müşteri deneyimini de iyileştirecek.

Şubeler ve Genel Müdürlük birimlerindeki farklı fonksiyonlara dair iş süreçlerinin belli bir program dâhilinde robotik otomasyona aktarılmasını sağlayan “RoboTeam- Türkiye Finans’ta Robotik Süreç Otomasyonu” projesi, Türkiye Finans’ın Hayata Katılım stratejisinin temel taşlarından olan “müşteri odaklılık” , “verimlilik”, “iş birliği kültürü” ve “değişim yönetimi” yapılanmasının geliştirilmesine de destek olacak. “Hayata Katılım Bankası” mottosunu benimseyen Türkiye Finans, Türkiye genelindeki 306 şubesi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir