İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Finans’tan 120 milyon liralık sukuk ihracı

Türkiye Finans Katılım Bankası, 9, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde talep toplaması gerçekleştirilen 175 gün vadeli 120 milyon TL değerindeki yeni kira sertifikası ihracı ile ekonomiye destek sağlıyor.

Türkiye’nin öncü katılım bankalarından Türkiye Finans, 13 Ekim tarihinde iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin yurt içi piyasada ihraç ettiği, yönetim sözleşmesine dayalı 175 gün vadeli 120 milyon TL tutarlı yeni kira sertifikası ihracını başarı ile tamamladı.

Halka arz yöntemi ile satışı gerçekleştirilen kira sertifikasının özel durum açıklaması, Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Şirketin talep toplamasının 9, 10 ve 11 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı 120.000.000 TL nominal değerdeki, 175 gün vadeli kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleştirildiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Finans Hazine ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Türkiye’de faizsiz finansmanı geliştirmek ve derinleştirmek amacıyla 2017’nin ilk on ayında toplam 1,038 milyon TL tutarında kira sertifikası ihraç ettiklerini belirtti. Yatırımcılardan gelen talepleri karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Uzun, bu yoğun ilginin, yatırımcının Türkiye Finans’a olan güveninin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye’de reel sektörün finansmanında kira sertifikası ihracını uygulayan ilk katılım bankası olarak ilerleyen dönemlerde de katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak kaynakları çeşitlendirmeye devam edeceklerini söyleyen Uzun, aynı zamanda reel ekonomiye destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir