İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üçüncü çeyrek itibariyle 199,6 milyon TL kâr etti

Türkiye Finans Katılım Bankası, üçüncü dönem mali verilerini Kamuoyu Aydınlatma Platformu(KAP)’na bildirdi. Bankanın bildirdiği mali verilere göre üçüncü çeyrek itibariyle bankanın kârı 199,6 milyon TL olarak açıklandı.

Türkiye Finans’ın aktif büyüklüğü 2019 Eylül sonu itibarıyla 50.4 milyar TL olarak gerçekleşirken, kullandırılan Fonlar 30.2 milyar TL olarak gerçekleşti. Toplam pasifler içinde %73 paya sahip olan toplanan fonlar ise 2018 yılsonuna göre %38 artarak 37.0 milyar TL seviyesine yükseldi.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın kar payı gelirleri 2019 yılı Eylül sonunda 3.5 milyar TL, net kar payı gelirleri ise 1.4 milyar TL olarak gerçekleşirken 2019 yılı Eylül ayı sonunda Bankanın dönem net karı 199.6 milyon TL olarak gerçekleşti.

2019 yılının ilk 9 ayı sonu itibarı ile Türkiye Finans, 310 şubesi, 3,487 çalışanı, internet şubesi, mobil şube ve 602 ATM’si ile farklı kanallardan müşteri erişimini artırmaya devam ediyor.

Mali verilerin açıklanmasına istinaden bankanın genel müdürü Wael Abdulaziz Raies’in açıklaması ise şu şekilde:

“2019 yılının üçüncü çeyreğinde perakende ürün yelpazemizi, dijitalleşme odaklı yenilikçi ürün ve hizmetlerle tazelemeye devam ettik. Müşteri beklentilerini net biçimde algılamaya odaklanan yaklaşımımızın sonucu olarak, katılım bankacılığının erişim alanını genişletmeye yönelik tercihli ürün paketleri ve kampanyaları oluşturduk.

Şube dışı ATM ağımızın 9.000 ATM’ye ulaşması, müşteri erişimimizi artırdı ve TFKB’yi en büyük ikinci ATM ağına sahip banka haline getirdi. Öte yandan, müşterilerimize sunduğumuz bu hizmetten ücret almamaya devam ediyoruz.

Ayrıca, müşterilerimizin daha cazip kâr payı ile e-katılma hesabı açabildiği TL e-katılma teklifimizi farklılaştırmanın yanı sıra, bireysel kredi ve taşıt finansmanına da odaklandık.

2019 yılının üçüncü çeyreği sonu itibariyle 50,7 milyar TL değerinde bir bilanço ile desteklenen bankanın mevduatı 37 milyar TL’ye, yani yükümlülüklerinin %72’sinden fazlasına ulaşmış durumda. Sermaye Yeterlilik Oranımız ise %17,7 seviyesinde gücünü koruyor.

Ticari müşterilerimiz içinse, yenilenebilir enerji projelerine odaklanarak proje finansmanındaki büyümemizi hızlandırdık. Rüzgâr enerjisinden güneş enerjisi santrallerine kadar hazırlık aşamasında birçok projemiz var.

Yılık ilk yarısında açtığımız 4 yeni şubenin ardından, Kars ve Eskişehir Çarşı bireysel bankacılık ve Trakya ticari bankacılık şube açılışlarıyla büyümemizi sürdürdük.

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve onlara hızla daha fazla dijital ve faydalı teklif sunmak için güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz. Çabalarımıza katkıda bulunan tüm çalışanlarımıza ve güvenlerini bizden esirgemeyen paydaşlarımıza teşekkürü borç bilirim.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.