İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vakıf Katılım Osmaniye şubesi açıldı

Vakıf Katılım Osmaniye şubesi  Vali Ömer Faruk Coşkun, Genel Müdür ve çok sayıda davetlilerin katılımı ile açıldı.

Vakıf Katılım Osmaniye şubesi  Vali Ömer Faruk Coşkun, Genel Müdür ve çok sayıda davetlilerin katılımı ile açıldı. Osmaniye Merkez Cevdet Sunay Caddesi üzerindeki hizmet binası önünde düzenlenen açılış töreni, Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun duaları eşliğinde açıldı. Vakıf Katılım’ın açılış kurdelesi Vali Ömer Faruk Coşkun, Vakıf Katılım Yönetim kurulu üyesi Mustafa Erdoğmuş, Genel Müdür İkram Göktaş, Genel Müdür yardımcısı Bülent Taban, Osmaniye Şube Müdürü Celal Aydın Yakın ve davetliler tarafından kesildi.

Vali Coşkun tarafından açılışı yapılan Vakıf Katılımın Osmaniye ekonomisine katkıda bulunacağını söyleyerek, kente yarar sağlayacağını düşündüklerini belirterek  hayırlı olması dileklerinde bulundu. Açılış töreninin ardından davetlilere ikramlar yapıldı, hizmet birimleri gezildi.  

Osmaniye şubesi açılışında konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş,  “2018 yılında 28 şube açarak yeni şubelerle toplam 91 şubeye ulaştık. Bu yıl da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek 110 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz Bu kapsamda Akdeniz Bölgesi’ndeki 8. şubeyi Osmaniye’de açmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Vakıf Katılım olarak bundan böyle yeni şubemiz, hızlı çözümlerimiz ve finansal desteğimizle ekonomisi her geçen gün daha da büyüyen Osmaniye’de olacağız” dedi.  

Göktaş sözlerinin devamında; “Büyüme stratejisi kapsamında şubeleşme yatırımlarına hızla devam eden Vakıf Katılım, Osmaniye şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Ülke geneline yaygınlaşarak müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına daha hızlı çözümler sunmayı hedefleyen Vakıf Katılım, Osmaniye’de de müşterilerine uzman kadrosuyla katılım bankacılığı hizmeti verecek.  Bireysel müşterilerin yanı sıra, KOBİ’lere de finans desteği sunacak olan Vakıf Katılım, Osmaniye başta olmak üzere çevre illerin ve bölgenin gelişmesi için gerekli büyük projeleri de destekleyecek. Vakıf Katılım olarak her zaman ülkemizin kalkınmasına daha fazla katma değer yaratacak faaliyetler ortaya koymak gayretiyle çalışmalarımıza yön verdik.Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin çiftçilerin ürünlerini olumsuz piyasa şartlarına karşı korumak amacıyla kurduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş. ile yeni bir proje ortaklığını hayata geçirdik. Bu çalışmayla Güneydoğu ekonomisinin gelişimine yıllık 100 milyon liralık önemli bir katkı sağlayacak olmaktan dolayı mutluyuz. KGF, Nefes Kredisi ve benzeri kamu projelerinde yer alarak ülke ekonomisine ve KOBİ’lere destek olmaya devam ettik. Sektörümüzde bir ilke imza atarak Türkiye’de ilk kez uygulanan Kişiden Kişiye Altın Transferi Sistemi’ne ilk geçiş yapan banka olduk. Hem yurt içinde hem de yurt dışında daha fazla fonu sisteme dâhil etmek, fonlama kaynaklarını çeşitlendirmek ve toplanan fonları daha fazla kişiye ulaştırmak için faaliyetlerimizi sürdürdük ve nitelikli yatırımcıya satış yöntemini kullanarak kira sertifikası ihraçları aracılığıyla yeni fon girişleri sağladık.” Dedi.

Yerli ve milli ekonomiyi desteklemeye devam 2019 yılında bireysel müşteri sayısını daha da artırmanın, mevcut ürün ve hizmet yelpazesini çeşitlendirip, daha fazla kişiyi sistemle tanıştırmanın öncelikli hedeflerinden biri olmaya devam edeceğini kaydeden Göktaş; “Ayrıca Yeni Ekonomik Plan’dan yola çıkarak enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik, hali hazırda destek sunduğumuz maden, enerji hammaddeleri, yerli enerji üretim ekipmanları, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji yatırım projelerini desteklemeyi sürdüreceğiz”diyerek, açılışa katılanlara ayrıca teşekkür etti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir