İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vakıf Katılım’a yeni genel müdür yardımcısı

Vakıf Katılım Bankası Hazine ve Stratejiden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine Sabri Ulus getirildi. Ulus, en son Türkiye Finans Katılım Bankası ana ortağı The National Commercial Bank’ın Suudi Arabistan’da Hazine İslami Çözümler ve İş Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapıyordu.

Sabri Ulus kimdir?

1971 yılında Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1995’te Akbank T.A.Ş.’de başladı ve sonrasında Londra’da devam etti. Burada Turkish Bank UK Ltd., HSBC Bank plc/ HSBC Amanah ve UBS AG’de toplamda 11 yıl önemli görevlerde bulundu. 2009’da Türkiye’ye döndü ve Türkiye Finans Katılım Bankası AŞ’de 2 yıl Hazine Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2014 yılları arasında Fajr Capital – Dubai’ye Direktör olarak katıldı ve eş zamanlı olarak Bank İslam Brunei’de Hazine ve Sermaye Piyasaları Başkanlığı görevlerinde bulundu. Son olarak 2014-2020 yılları arasında The National Commercial Bank – Suudi Arabistan’da Hazine İslami Çözümler ve İş Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Mayıs 2020’den itibaren Vakıf Katılım Bankası AŞ’de Hazine ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir