İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Yerkürenin Renkleri” sergisi açıldı

Albaraka Türk Katılım Bankası ile birlikte organize ettiğimiz Dr. Adnan Büyükdeniz’i anma programı öncesinde Büyükdeniz’in sağlığında dünyanın farklı lokasyonlarında çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan serginin açılışı yapıldı. Anma programına gelen davetliler tarafından büyük ilgi ile takip edilen sergi, katılımcılara güzel duygular yaşattı. Sergide Adnan Büyükdeniz’in fotoğrafa olan merakını anlattığı satırlar da yer aldı:

“Sergi, bir bankacı ve iktisatçı olarak seyahatlerim nedeniyle bugüne kadar gittiğim yaklaşık kırk ülkede, toplantılar ve panellerden arta kalan zamanlarda, alışveriş ve turistik şehir turu programlarından mümkün olduğunca kaçınarak yaptığım gezilerdem çektiğim karelerden oluşuyor.

Bazen daha az uyuyarak, bazen daha hızlı yemek yiyerek oluşturduğum küçük zaman dilimlerinde fotoğraf çekmeye gayret ettim. Hangi şartlarda çekilmiş olursa olsun, göreceğiniz kareler on beş yıllık fotoğrafçılık merakımın ve heyecanımın bir ürünü olarak çıkacak karşınıza.

Bu sergi; görme isteğimizin, görüp de belgeleme isteğimizin tetiklemesiyle başlayan bir serüvenin belki de ilk adımlarından biri. Var olan güzelliğe tanıklık etmeniz, onu belgelemeniz ve başkalarıyla paylaşmanız…

İşte benim, önceleri bir hobi olarak başlayan ve sonunda kaçınılmaz olarak bir tutkuya dönüşen fotoğrafçılık serüvenimin belki de en güzel tanımı.

Dr. Adnan BÜYÜKDENİZ”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir