İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu yılki İslam Ekonomi Forumu gündemi: Helal

Bu yıl 13.sü düzenlenecek olan Dünya İslami Ekonomi Forumu’nda son günlerde Müslüman Dünyası’nın önemli konularından olan ‘Helal Sektörü’ geniş yer kaplayacak.

13. Dünya İslami Ekonomi Forumu yakın zamanda toplanacak. Toplantının ana konusu ise gelişen teknolojinin ‘Helal Sektörü’ başta olmak üzere İslami Ekonomiye getireceği yenilikler olacak.

Konu ile ilgili açıklama Forum Vakfı’nın Başkanı Tan Sri Ahmad Fuzi Abdul Razak‘tan geldi. Razak, 4. Sanayi Devrimi ile birlikte Helal sektörüne gelecek yenilik ve farklılıkların işleneceğini söyledi. Ayrıca İslami Bankacılık ve İslami Üretim sektörlerinin de geleceği aynı forumun konusu olacak.

Bu yıl toplanacak Forum, aynı zamanda İslami banka sektörünü batı ülkelerinde de yaygınlaştırmak istiyor. Böylece borç ve faiz sistemi üzerine yürüyen eski tür ekonomilere karşı bir alternatif sunulması amaçlanıyor.

Forum öncesi Malezya İslami Gelişme Departmanı, sadece gıda üretiminde değil aynı zamanda diğer ilgili alanlarda helal sektörünün haritalanmasında standart oluşturmaya yetkilendirildi.

Nst.com’un haberine göre Forum boyunca Malezya’nın gelişen İslami ekonomisi ve helal sektörü üzerine sıkça durulacak.

Kaynak: http://www.risalehaber.com/dunya-islami-ekonomi-forumunun-gundemi-helal-olacak-313829h.htm

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir