İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Young Business Akademi başlıyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) gençlik kuruluşu olan Genç MÜSİAD’ın ilkini 2016 yılında hayata geçirdiği Young Business Academy, 2017 döneminde de fark oluşturmaya devam ediyor.

Genç MÜSİAD’ın 25 yaş altı lisans veya ön lisans programında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık, ahlaki disipline önem veren bireylerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları sağlamayı hedeflediği Young Business Academy (YBA ) 2017 projesi, 14 Ekim’de yeniden hayata geçiyor.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Şehir Üniversitesi desteği ile 3 ay süre ile gerçekleştirilen Young Business Academy, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Workshop eğitimleri ardından 3 Ocak 2017 Tarihinde MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirdiği Sertifika Töreni ilkini tamamladı.

Bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı, İBB, TİSA ve Medyacity başta olmak üzere birçok hayal ortağı ile Haliç Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan YBA 2017, yerli ve yabancı birçok akademisyen, CEO,uzman, girişimci ve yöneticilerin vereceği 2 aylık özel eğitimle, eğitime katılacak tüm gençlere girişimcilik ve liderlik yolunda ivme kazandırmaya devam edecek.

2017 Akademi programlarına eklenen Liderlik Oyunları, Uluslararası Havacılık Müzesi ve TEKNOPARK gezisi başta olmak üzere, Girişimcilerin Karşılaşmış olduğu Hukuki Problemler, Akıllı Tarımda İnovasyon ve İşbirliği, İslami Finans ve Risk Yönetimi, Endüstride 4.0 konularında, geleceğini bugünden yönetmek isteyen gençlere, 2 aylık çok özel bir eğitim vermeyi hedefliyor.

Üstelik bu yıl, geleceğini kaliteli projelerle temellendirmek isteyen gençlerin projelerinin Kitlesel Fonlama aracılığı ile hayata geçirilmesine, girişimci ve yatırımcı buluşmasına destek veriyor.

Kaynak: https://www.haberler.com/young-business-academy-heyecani-basliyor-10092811-haberi/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir