İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk en iyi katılım bankası seçildi

Albaraka Türk Katılım Bankası, uluslararası finans dergisi olan World Finance’nin bu yıl sekizinci kez düzenlediği İslami Finans Ödülleri’nde iki farklı ödülün sahibi oldu.

Albaraka Türk Katılım Bankası, uluslararası finans dergisi olan World Finance’nin bu yıl sekizinci kez düzenlediği İslami Finans Ödülleri’nde iki farklı ödülün sahibi oldu. Banka Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası seçilirken, yılın en iyi sukuk işlemi için de ödül sahibi oldu.

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ilk katılım bankası olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda uluslararası arenada Dünya’nın en iyi katılım bankası olma hedefine adım adım ilerleyen Albaraka Türk Katılım Bankası, bu yolda kazandığı ödüller arasına iki adet daha ödül ekledi.

Albaraka Türk’e 2 Kategoride Ödül!

Uluslararası Finans Dergisi World Finance’nin bu yıl sekizincisini düzenlediği “İslami Finans Ödülleri 2018” de Albaraka Türk Katılım Bankası’na “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” ve “En İyi Sukuk İşlemi” alanlarında iki adet ödül verildi.

Konu hakkında banka tarafından yapılan açıklamada görüşlerini belirten Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku, iki ödüle birden sahip olmaktan dolayı memnun olduklarını belirtti.

Atılan Adımlar ve Yapılan Yatırımlar Karşılık Buluyor!

Açıklamasında iki ayrı ödülün de Albaraka Türk Katılım Bankası’na verilmesinden son derece memnun olduklarını belirten Utku, uluslararası arenada elde edilen ödüllerin çoğalmasından gurur duyduklarını belirtti. Katılım Bankacılığı sektörüne öncülük eden bir banka olarak atılan adımların ve yapılan yatırımların doğru yolda olduğunun göstergesi olarak ödülleri işaret eden Utku,  yapılan yatırımların ve ortaya koyulan projelerin bankanın müşterileri tarafından da karşılık bulmakta olduğunu belirtti.

Albaraka Türk Katılım Bankası olarak Tier 1 Sukuk işlemi için aldıkları ödülün, banka tarafından atılacak yeni adımların habercisi olduğunu belirten Utku, katılım bankacılığı sektöründe Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: https://www.bankaciyim.net/haber/25478/albaraka-turke-2-yeni-odul-turkiyenin-en-iyi-katilim-bankasi-secildi.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir