İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emlak Katılım kıymetli maden katılım hesabına yenisini ekledi: Gümüş Katılım

Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarınayeni ürün ve hizmetlerle yanıt vermeyi hedefleyen Emlak Katılım, “Gümüş Katılma Hesabı” uygulamasını başlatıyor. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirleyen banka müşterilerine şubelerinden, internet şube ve mobil şube üzerinden hizmet vermeyi hedefliyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası,farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Gümüş Katılma Hesabı; gram türünde ve belirlenen vadelerle yatırılan gümüşlerin, gümüş katılma hesap havuzlarında değerlenmesi sonucunda sahibine kâr payı getirisi sağlayan katılma hesabıdır. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirlenen gümüş katılım hesabı;aylık, üç aylık ve altı aylık vadelerle açılabiliyor. Emlak Katılım hesap açmak isteyen müşterilerinden herhangi bir ücret veya komisyon talep etmiyor.

Vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alınıyor

Emlak Katılım fon kullandırımı sonucu elde edilen kârı, müşteri ile önceden belirlenen kâr paylaşım oranına göre müşteri hesaplarına aktarıyor. Gümüş katılma hesabı açtıran müşteri ne kadar getiri sağlayacağını önceden bilemiyor, vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alabiliyor. Katılma hesapları açılış alt limitinin altına düşmesi durumunda hesap kapanabiliyor veya hesap bakiyesi cari hesaba aktarılıyor.Gümüş katılma hesabı, 1 XAG = 1 gr gümüş (1000/1000 saflık) olarak işlem görüyor. Tüm vadeler için brüt kâr payından yüzde 15 stopaj uygulanıyor. Katılım bankaları nezdinde gerçek kişiler tarafından açılan cari hesap ve katılma fonları anapara ve kâr payı tutarları toplamının 150.000 TL’ye kadar olan kısmi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından garanti altına alınıyor.

Kıymetli maden alım-satım hacmini artırmayı hedefliyor

Gümüş katılma hesap uygulamasıyla yeni müşteriler kazanmayı hedefleyen Emlak Katılım, uygulama sayesinde kıymetli maden alım-satım hacmini de artırmayı hedefliyor. Aynı zamanda uygulama ile banka, fon havuzunda genişleme ve çeşitlilik sağlamayı planlarken, çapraz satış fırsatı oluşturmayı istiyor. Gümüş katılma hesabının müşteriye faydaları arasında; müşteri hesabında tuttuğu gümüş bakiyesine göre kâr payı almak, daha yüksek bakiyeli hesaplarda daha fazla kâr payı almak, müşteri hesabında gram türünden değerleneceği içinkâr payının yanı sıra gümüşteki değer artışından da müşterinin kazanımının olması yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir