İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KFH’dan Türkiye “fırsat”ı

Kuveyttürk Katılım Bankası’nın ana ortağı Kuwait Finance House, ülkesinde başarılı üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı “Fırsat” programı çerçevesinde istihdam ettiği bir grup öğrenciden başarılı olanları bir aylık eğitim için Kuveyttürk Katılım Bankası’na gönderdi. İslami finansın merkezi olma yolunda faaliyet gösteren ülkemiz açısından büyük önem arz eden proje, Kuveyttürk Katılım Bankası genel müdürü Ufuk Uyan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu “teknoloji ve inovasyon alanında dünyaya örnek olmak istiyoruz” vizyonu ile de örtüşüyor.

Kuveyttürk Katılım Bankası’nın ana iştiraki olan Kuwait Finance House, ülkesindeki başarılı öğrencileri bünyesine katmak için “Fırsat” isimli bir program başlattı. Kuveyttürk’ün “Bankada Kampüs” programıyla benzerlik gösteren programa Ekonomi, Finans, Muhasebe veya İşletme bölümlerinde okuyan ve ortalaması 3,3’ün üzerinde Kuveytli öğrenciler başvuru yapabiliyor. Aranan özellikler başlığı altında öğrencilerin iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmesi istenirken stres altında çalışabilen, yaratıcı ve iletişim yönü kuvvetli adayların tercih edileceği de ilanda ayrıca belirtilmiş.

Fırsat programı çerçevesinde kabul alan adayların iki yıllık eğitim ve çalışma süresi boyunca başarılı bulunması halinde Türkiye yada bir başka ülkedeki iştirakte bir aylık özel eğitime tabi tutuluyor. Bu kapsamda ilk Fırsat grubunda başarılı olan Kuveytli öğrenciler Kuveyttürk Katılım Bankası’nın genel müdürlük birimlerinde bir aylık eğitim gördü. KFH’ın sosyal medya hesaplarından da kısa bir reklam filmi ile duyurduğu Fırsat programı çerçevesinde Türkiye’ye gelen öğrenciler, reklam filminde Türkiye’de edindikleri tecrübelerden bahsediyor.

KFH’ın tanıtım videosu için:
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6440836085957292033

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir