İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Korkmaz, İktisat Evim genel müdürü oldu

İktisatEvim Genel Müdürlük görevine Oğuz Korkmaz getirildi. İktisatEvim faizsiz finansman sistemi ile bireyler ekonomilerine en uygun ödeme yöntemini seçerek konut, taşıt ve iş yeri ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Üstelik faizsiz, peşinatsız ve kişiye özel ödeme sistemlerini kullanabiliyor.

25 yıldır bankacılık ve finans sektöründe hizmet veren Sn. Korkmaz İktisatEvim Genel Müdürlük görevi ile firmayı bulunduğu noktadan ileriye taşıyacak hedefler için çalışmaya başladı.

İktisatEvim yeni Genel Müdür’ü Sn. Oğuz Korkmaz verdiği beyanda, bu büyük ailenin parçası olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Son yasal düzenlemeler ile Tasarruf Finansman Şirketleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) denetim ve gözetim yetkisi altına alındı.  Sn. Korkmaz sözlerine şu şekilde devam etti. İktisatEvim olarak güçlü malî ve kurumsal yönetim yapısı ve yılların getirdiği birikim ile müşterimize değer katmak önceliğimiz olmaya devam edecektir. Yeni Yönetim Kurulu ile İktisatEvim’e önemli katkılar sağlayacağımıza ve hedeflerimize hızla ilerleyeceğimize inanıyorum.”dedi.

Oğuz Korkmaz Kimdir?

İktisatEvim’in yeni Genel Müdürü Oğuz Korkmaz, Galatasaray Lisesi’nden mezundur. Ardından Fransızca olarak Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Master derecesini ise Université Libre de Bruxelles’de aldı.

Kariyerine Türkiye’nin güvenilir firmalarından biri olan Koçfinans’ta başlayan Sn. Korkmaz, sırasıyla;

  • Oyak Bank’ta Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Satış Müdürlüğü,
  • TEB’de Bireysel Bankacılık Pazarlama Direktörlüğü,
  • Bank Pozitif’te Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü,
  • Anadolubank AŞ’de Perakende Bankacılık Bölüm Başkanlığı,
  • Alternatif bank AŞ’de Perakende Bankacılık Grup Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

25 yılı aşan kariyer geçmişine baktığımızda, tüketici finansmanı ve perakende bankacılık geçmişinin başarılar ile dolu olduğunu görüyoruz. Perakende iş kollarının yeniden yapılandırılması ve büyütülmesinden sorumlu olduğu tüm iş deneyimlerinde, iddialı hedefleri aşarken uzman ekibi ile aktif müşteri sayısını ve karlılığını artırdı.

1969 yılında dünyaya gelen Sn. Oğuz Korkmaz evli ve bir kız babasıdır; Galatasaraylılar Derneği ve Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyesidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir