İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Melikşah Utku emekli oldu

Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdürü Melikşah Utku aldığı emeklilik kararı sonrası bankanın genel müdürlüğü görevinden ayrıldı. Utku’nun ayrılığı sonrası genel müdürlük koltuğuna bankanın yönetim kurulu tarafından vekaleten bankanın genel müdür yardımcısı Malek Khodr Temsah atandı. Utku, Ekim 2016’da bu göreve gelmişti.

Malek Khodr Temsah kimdir?

1981 yılında Beyrut, Lübnan’da doğdu. 2003’te George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve 2006’da Thunderbird, the Garvin School of International Management’ta İşletme yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 2003 yılında, Washington’da yer alan Bank of America Business Banking’te başladı ve ardından 2007- 2009 yılları arasında Londra merkezli European Islamic Investment Bank Hazine ve Sermaye Piyasaları Birimi’nde devam etti. 2010 yılı itibarıyla Bahreyn’de bulunan Albaraka Bankacılık Grubu’na katılan Malek Khodr TEMSAH, 2014 yılına kadar kuruculuğunu üstlendiği Sukuk masasında global sukuk portföyünden sorumlu olarak görevini sürdürdü.

2014 yılından beri Albaraka Türk’te çalışmakta olup, Hazine, Finansal Kurumlar ve Yatırım Bankacılığı Birimlerinden sorumludur. 2017 – 2020 yılları arasında, Fas’ın ilk katılım bankalarından biri olan BTI Bank’ın Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliklerini yürütmüştür. İleri seviyede İngilizce, Arapça ve Türkçe bilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir