İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turkcell’in faizsiz finans şirketinin yönetim kurulu belli oldu

Turkcell, Şubat ayında faizsiz finansman esas ve ilkeleri çerçevesinde mal ve hizmet alımı için kredi vererek finansman sağlamak amacıyla Turkcell Özel Finansman A.Ş.’nin kuruluşunu tamamlamıştı. Şirketin yönetim kurulu üyelerinden Bekir Pakdemirli, son açıklanan bakanlar kurulunda Tarım bakanı olunca yönetim kurulundan ayrılmıştı. Hazine ve Maliye bakan yardımcısı olan Bülent Aksu da bakan yardımcılığı görevi nedeniyle yönetim kurulundan ayrıldı. 11 Eylül tarihli ticaret sicil gazetesinde yayınlanan ilana göre firmanın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 • Ahmet Süleyman Şen
 • Muhterem Kaan Terzioğlu
  Kaan Terzioğlu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur AndersenTürkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başlayan Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılındaArthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.
 • Osman Yılmaz
  Osman Yılmaz 1 Ağustos 2018 itibarıyla Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini vekaleten üstlenmiştir. Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Türkiye İş Bankası Hazine Bölümünde başlayan Yılmaz, 2007 yılında BNP Türk Ekonomi Bankası Hazine Bölümünde Bilanço Yönetimi Sorumlusu olarak görev almıştır. 2008-2016 yıllarında HSBC Global Asset Management’da, Yapılandırılmış Ürünler Kıdemli Fon Yöneticisi ve Sabit Getirili Fonlar ve Çoklu Varlık Fonları Grup Yöneticisi görevlerini yürütmüştür. Ağustos 2016 itibarıyla Turkcell’de Hazine, Risk & Tahsilat Yönetimi Direktörü görevini üstlenmiştir. Lisans eğitimini Ekonomi ve İşletme alanlarında London School of Economics and Political Science ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden alan Yılmaz, ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Finans Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlamış ve Finans doktorasını Özyeğin Üniversitesi’nden almıştır.
 • Mehmet Cantekin
  Mehmet Cantekin, lisans eğitimini 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde tamamlamış ve yüksek lisans eğitimini 2006 yılında University of Illinois’de Muhasebe üzerine yapmıştır.
  Profesyonel kariyerine, 1992 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) başlayan Cantekin, 2007 yılına kadar farklı yönetsel roller üstlenmiş ve 2007 yılında BDDK Daire Başkanlığı rolünün ardından, son olarak görev yaptığı VakıfBank A.Ş. Kredi İzleme ve Bölge Müdürlükleri Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu yürütmüştür. Cantekin, VakıfBank A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunu yönettiği dönemde eş zamanlı, 2012 yılında Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Yönetim Başkanlığı pozisyonunu üstlenmiştir.
  2014 yılından bu yana Turkcell’de Grup İç Denetim Direktörü olarak görev yapan Mehmet Cantekin, 25 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Turkcell Finansman A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir