İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ziraat’ten yeni bir kredi kartı markası: Bankkart Combo

Ziraat Bankası, şubat ayında müşterilerinin karşısına kendi kredi kartı markasıyla çıkmaya hazırlanıyor. Debit kart ile kredi kartını tek bir plastikte buluşturan yeni bankkart’ı anlatan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Şayet gelecekte Türkiye’de sadece 3 kredi kartı markası kalırsa mutlaka biri biz olacağız” dedi. Aydın, banka olarak 2018 sonunda, ‘yarım trilyon TL’ bilanço büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini de söyledi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Geniş müşteri tabanımız, yaygın hizmet ağımız, güçlü ve güvenilir imajımız, rekabetçi konumumuz, aktif büyüklüğümüz ve güçlü sermaye yapımız ile ülkemiz ekonomisine katkısı katlanarak artan bir bankayız. Ziraat Bankası, son yıllarda özellikle kurumsal müşterilerde derinleşerek, kurumsal ürünler alanında da sektör liderliğine ulaştı. Şimdi bireysel bankacılıkta da mevcut büyüklüğünü ve potansiyelini harekete geçirme zamanı geldi” ifadelerini kullandı.

Kredi kartı programları açısından İş Bankası ile yaklaşık 10 yıldır çok olumlu ve katma değer yaratan bir işbirliğini sürdürdüklerine işaret eden Hüseyin Aydın, “Gelinen bu noktada, ödeme sistemleri alanında da müşterilerimize daha fazlasını sunabilmeye yönelik olarak kendi markamızı hayata geçirmenin gerekli olduğunu görüyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Ziraat Bankası olarak bugüne kadar sektör liderliğini taşıdığımız alanlar kadar, etkin olamadığımız tek alan kredi kartı işi idi. Artık bankamız kendi kredi kartı markasını kullanacak. Şayet gelecekte Türkiye’de sadece 3 kredi kartı markası kalırsa biri mutlaka biz olacağız. Çalışmalarımızı bu hedefe göre ve uzun soluklu planladık. Markamızı kısa değil, orta ve uzun vadeye bakarak geliştiriyoruz.”

Kavramsal tasarımını 2011’de yaptık

Ziraat Bankası’nın yeni kredi kartı markasının adı ‘Bankkart Combo’. Debit kart ile kredi kartını birleştiren bankanın dizayn ettiği sistemi Aydın şöyle anlattı:

“Bankkart Combo, POS’ta kullanıldığı anda hesap ya da kredi kartının hangisinden işlem yapılacağı sorulacak. Müşteri dilediğini kullanacak. Sistemi, bu platforma girmek isteyen diğer bankalara da açacağız. Markadan da pay verebileceğiz. Platformu, açık olarak birlikte geliştirebileceğimiz bir yapıda kurguluyoruz. Tamamen yeni bir platform kuruyoruz. Bunun kavramsal tasarımını 2011’de yapmıştık. Şimdi hayata geçiriyoruz. Şu anda çalışanlarımız tarafından kullanılıyor ve şubat ayı ortasında müşterilerimize de kart dağıtımına başlayacağız. Bankkart Combo’nun kendine özgü bu teknolojisi yanında; bütçe dostu, kazandıran ve şeffaflığı ön plana alan özellikleri ile kendini sektörde kabul ettireceğini düşünüyoruz.”

Kart dünyasında Ziraat Bankası’nın en güçlü yanının, kartlı ödeme sistemleri alanında payını giderek artıran banka kartı ürünündeki liderlikleri olduğunu da anlatan Aydın, “Kredi kartı ürünümüze getirdiğimiz yeni anlayışın yanında, banka kartı ürünümüzdeki gücümüzü de müşterilerimizin beklentileri çerçevesinde daha etkin kullanmayı amaçlıyoruz. Kredi ve banka kartının birlikte kullanıldığı esnek bir ödeme platformu hedefliyoruz” diye konuştu. Bankanın 28 milyonun üzerinde debit kartı bulunurken, yaklaşık 5 milyon adet kredi kartı müşterisi bulunuyor.

Kaynak: https://www.dunya.com/finans/haberler/ziraat-kredi-kartinda-markasiyla-geliyor-haberi-399961

Bir yorum

  1. Mahsun Mahsun Nisan 25, 2018

    Faydalı bir paylaşım olmuş. Ben de kısa süre önce maximum karttan bankkart combo’ya geçtim, gayet memnunum. Umarım kart biraz daha yaygınlaşır da puanları harcayabileceğimiz yer sayısı artar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir