İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bank İslam Malezya’dan sadaka hesabı

Bank Islam Malaysia Bhd‘nin yöneticisi Khairul Kamarudin, Sadaka Hesabı girişiminin ülkede sağlık, eğitim ve sosyal alanda devletin yetersiz kaldığı durumlarda acil ihtiyaç yardımı yetiştirmek için kurulduğunu ve katılmak isteyenlerin hesabından bu yönde para kesilmesi şeklinde çalışacağını söyledi.

Kamarudin, Sadaka Hesabı ile ilgili açıklamasına şunları söyledi: “Buna ek olarak, internet bankacılığı, avukatlık işlemleri (TAP) mobil bankacılık ve bank İslam kredi kartı gibi Banka İslam’ın mevcut kanallarını kullananlar da projeye katkıda bulunabilir.”

Herhangi bir komisyon ve faiz bulunmayacak olan hesapta ihtiyaç sahipleri için para bulunacak ve tespit edilenlerin acil ihtiyaçları karşılanacak. Uygulama önümüzdeki günlerde ilk bağışları kabul ettikten sonra 2018 yılı içinde sistemin oturması için çalışmalar yapılacak.

Daily Express’in haberine göre sisteme Malezya’dan da, dünyanın diğer yerlerinden de bağış kabul edilecek. İsteyenler Sadaka Hesabı’na istediği kadar para bağışlayabilir ve paranın nelere katkıda bulunduğunu görebilir.

Kaynak: Risale Haber

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir