İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birevim 2020 yılını rekorlarla kapattı

Dört yıl gibi kısa bir sürede sektörüne ivme kazandırma başarısı gösteren “BİREVİM”, 2020 sonu itibariyle, zorlu pandemi sürecine rağmen, 2019 yılına kıyasla teslimat sayısını yüzde 59, teslimat finansman tutarını yüzde 85 artırarak, tasarrufu gerçek anlamda bir finans yöntemi haline getirirken, sürdürülebilir büyümesini de devam ettirdi.

BİREVİM ayrıca, sektörün bir diğer önemli verisi olan yeni sözleşme sayısında, 150 bin sözleşme adedini aşarak, sözleşme sayısını 2019 yılına kıyasla yüzde 78 artırdı. Marka önemli bir gelişmeyi de, 2019 sonu itibariyle 86 olan şube sayısını, 94’e yükselterek gerçekleştirdi.

Birevim genel müdürü Mahir Orak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Marka olarak 2020 yıl sonu itibariyle gerçekleştirdiğimiz teslimatlarla milli ekonomimize 2.7 milyar TL katkıda bulunduk. Kaynak fonu tasarruf sahiplerinin aylık taksitleri olan tasarruf finansının, temel ihtiyaçların finansmanında ve karşılanmasında en uygun maliyetli finans yöntemi olduğunu gösterdik. ‘Borçlanmadan mümkün’ diyerek, hem planlı bir şekilde ve düşük maliyetle birlikte tasarruf yaparak, bireysel tasarrufa göre çok daha kısa bir sürede ihtiyaç duyulan finansal desteğe sahip olunmasına ve hem de yastık altı olarak tabir edilen yöntemle, bir anlamda atıl duran kaynağın, ekonomimize kazandırılmasına vesile olduk.” dedi.

Ülkemizde ilk kez, tasarruf finansı sektörünü, ev ve araba ihtiyaçları haricinde, somut ve planlanabilir diğer tüm ihtiyaçlara taşıyan Tasarrufa İlk Adım kampanyası hakkında da bilgiler veren Orak, sözlerine şöyle devam etti: “2023 yılı sonuna kadar 3 milyon insanın tasarruf finansı ile tanışmasına vesile olma misyonumuzun önemli parçası olan ve Nisan ayında lansmanını yaptığımız Tasarrufa İlk Adım Planımız ile, kısa bir sürede ve pandemiye rağmen 40 bin aileye ulaştık. Ekim sonu itibariyle başlattığımız TİAP dijital iletişim kampanyamız kapsamında ise, yaklaşık 2 ayda sosyal medya üzerinden 8 milyon kişiye ulaştık. Kampanya süresince başvuru sayımızı ikiye katlayarak 200 binin üzerinde başvuru aldık. Bu başvuruların da yüzde 88’inin daha önce tasarruf finansı sektörüyle tanışmamış yepyeni bir kitle olması da ayrıca bizler için çok sevindirici.”

 

Bir yorum

  1. Mehmet Mehmet Şubat 5, 2021

    Sayın Mahir beye seslenmek istiyorum. Mahir bey birevimin sözleşme sayısından bahsederken tasarruf sahiplerine ödenmeyen teslimatlar hakkında neden haberlerde yer verilmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir