İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birevim, Çözüm Tasarruf’u satın aldı

Tasarruf finansmanı sektöründe ‘yeni dönem’ sonrası ilk satın alma haberi geldi. Birevim, tasarruf finansmanı şirketlerinden Çözüm Tasarruf’u satın aldığını duyurdu.

Tasarruf finansman sistemi olarak adlandırılan ve katılımcıların faizsiz konut ve taşıt finansmanı elde etmesini sağlayan sistem, mart ayında kanunla düzenlenmişti. Sektörde faaliyet gösterecek şirketler için asgari sermaye tutarı 100 milyon lira olması şartı getirilirken; bu durumun sektörde birleşme ve satın alamları beraberinde getirmesi bekleniyordu.

Sektörde ilk satın alma haberi Birevim’den geldi. Birevim, Çözüm Tasarruf’u satın aldığını duyurdu.

Birevim’den yapılan açıklamada satın alma bedeline ilişkin bir bilgi yer almadı, ancak satın almayla birlikte Birevim’in 2 bine yakın çalışana, 137 sabit ve 16 mobil şubeye ulaştığı bildirildi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, böylece Birevim sektörün şube ağı ve çalışan sayısı olarak en büyük markası konumuna ulaştı.

“Yeni satın almalar yapabiliriz”

Sektörde yeni satın almalar yapabileceklerine işaret eden Birevim Genel Müdürü Mahir Orak, “Bu satın alma ile sektörümüzü büyütmek, hizmetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak adına büyük bir adım attık. Aynı kararlılığı başka şirketler için de göstermekten çekinmeyecek, sektörün bekası adına kanatlarımızın altına almamız gerektiğine inandığımız başka firmaları da bünyemize katarak liderliğimizi perçinleyeceğiz” dedi.

Yeni yasa, şube, çalışan ve tasarruf sahipleriyle birlikte daha büyük aile olduklarını ifade eden Orak, satın aldıkları Çözüm Tasarruf bünyesindeki tasarruf sahiplerinin haklarının düzenlenmesi ve korunması anlamında yapılan planlamalarla gerekli adımları hızlıca atacaklarını bildirdi.

3 Yorum

  1. Uğur seyyar Uğur seyyar Mayıs 4, 2021

    Cozum tasarrufa kayitliyim ve mayisda cekilis olacakti herhangi bir dehisiklik olacakmi cekilis ne zaman acaba

  2. Verdi yalcın Verdi yalcın Temmuz 1, 2021

    Çözüm tasarruf müşterisiyim şubeler kapandı telefonlar kapandı dolandirildikmi

  3. Verdi yalcın Verdi yalcın Temmuz 1, 2021

    Çözüm tasarruf müşterisiyim şubeler kapandı telefonlar kapandı dolandirildikmi alan firma müşterilerini bilgilendirmek zorunda degilmi ben yaptırdığım paradan vazgeçerim ama gerekĺi şikayetimi ve medyada gerekeni yaparim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir