İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş ilanları da normale dönmeye başladı

Mart ayında başlayan pandemi nedeniyle firmaların iş ilanları yok seviyesine inerken işçi çıkarma yasağı ile birlikte şirketler, pandeminin etkisini en az hasarla atlatmaya çalıştı. Yaz ayları ile birlikte başlayan normalleşme süreçleri, bugünlerde iş ilanlarını da normal seviyelerine getirmeye başladı. Bu kapsamda iş ilanlarını incelediğimiz katılım bankalarının da normalleşmeye başladığını araştırdık. Yeni mezun öğrencilere yol haritası olabileceğine inandığımız katılım bankalarının iş ilanlarına başvurma rehberini paylaşıyoruz.

Albaraka Türk Katılım Bankası 
Albaraka Türk Katılım Bankası, iş ilanlarını uzunca bir süredir www.kariyer.net sitesi üzerinden veriyor. Bir dönem her çeyrek yayınlanan bağımsız denetim raporunda personel çıkarımı da yaptığını gözlemlediğimiz Albaraka Türk Katılım Bankası, gerek mali verilerinde toparlanma gerekse de yapmış olduğu fintek yatırımlarında aldığı olumlu geri dönüşlerle atağa kalktı diyebiliriz. Bu kapsamda firmanın www.kariyer.net sitesi üzerinden aktif olarak 8 iş ilanı bulunuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası
Kuveyt Türk Katılım Bankasının iş ilanları da pandemi döneminde azalmıştı. Banka, iş başvurularını www.katilbize.com sitesi üzerinden alıyor. Hali hazırda bankanın kariyer sitesinde aktif olarak 26 iş ilanı bulunuyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası
Emlak Katılım Bankası da iş ilanlarını kariyer.emlakbank.com.tr sitesi üzerinden yayınlıyor. Sene sonu itibariyle şube sayısını 50 yapmayı hedefleyen bankanın iş ilanlarında yeni açılacak şubeler için de ilanlar bulunuyor. Bankanın aktif iş ilanı sayısı ise 41.

Türkiye Finans Katılım Bankası
Türkiye Finans Katılım Bankası, iş ilanlarını www.kariyer.net üzerinden veriyor. Pandemi döneminde kısmen iş ilanlarında azalma gözükse de işe alımlara devam eden bankanın hali hazırda www.kariyer.net sitesi üzerinden aktif 47 iş ilanı bulunuyor.

Vakıf Katılım Bankası
Vakıf Katılım Bankası da Emlak Katılım ve Kuveyt Türk gibi kendi kariyer sitesi üzerinden iş ilanına çıkıyor. kariyer.vakifkatilim.com.tr sitesi üzerinden iş ilanına çıkan bankanın aktif olarak 10 iş ilanı bulunuyor.

Ziraat Katılım Bankası
Ziraat Katılım Bankası iş ilanlarını kariyer.ziraatkatilim.com.tr adresinden yayınlarken henüz aktif bir iş ilanı bulunmuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir