İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koç’tan Bakan Albayrak’a teşekkür

Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı ve Neova Sigorta Genel Müdürü Sn. Özgür B. Koç, geçtiğimiz hafta sonu kurulacağı açıklanan “Katılım Reasürans Fonu” ile ilgili teşekkür mesajı yayınladı.

Türkiye’nin ilk faizsiz sigorta şirketi olan ve Kuveyt Türk Katılım Bankası iştiraki Neova Sigorta’nın genel müdürü olan Özgür Koç, katılım reasürans fonu kurulmasının sektör açısından önemli bir adım olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Ülkemizde Katılım Sigorta Sisteminin geliştirilmesinde çok önemli bir adım olduğunu düşündüğümüz Katılım Reasürans Fonu’nun kurulduğunu büyük bir memnuniyet ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımız olmak üzere emeği geçen tüm bürokratlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Kurulan fon ülkemizde geliştirmeye çalıştığımız Katılım Sigorta sisteminde önemli bir işlev görecek olup, bundan sonraki dönemde DASK, Tarsim, Riskli Sigortalılar Havuzu ve Devlet Destekli Alacak Sigortası başta olmak üzere tüm havuzlarda benzer katılım pencerelerinin kurulmasının gerekli ve önemli olduğunu hatırlatmak ve yapılacak çalışmalar için her türlü desteği vermekten memnun olacağımızı belirtmek isteriz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.