İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi Ve Finansi Enstitüsü (MÜİSEF) Yüksek Lisans Başvuruları Başlıyor

İslam ekonomisi ve finansı alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk ve tek enstitü olan Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü (MÜİSEF), 2022–2023 Güz döneminde 2 anabilim dalında 5 yüksek lisans programı için başvuru alacaktır. 

Başvuru alınacak yüksek lisans programları; 

İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı 

  • Tezli Yüksek Lisans (İngilizce) 
  • Tezli Yüksek Lisans (Türkçe) 
  • Tezsiz Yüksek Lisans (Türkçe) 

İslami Sigortacılık Anabilim Dalı 

  • Tezli Yüksek Lisans (Türkçe) 
  • Tezsiz Yüksek Lisans (Türkçe) 

MÜİSEF yüksek lisans programlarına başvuru ve ön kayıtlar 1–12 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvuru ve kayıt süreci hakkında detaylı bilgi almak için MÜİSEF internet sitesini (https://muisef.marmara.edu.tr/) ziyaret edebilir, soru ve görüşlerini [email protected] adresine iletebilirler. 

MÜİSEF Hakkında 

MÜİSEF, İslam ekonomisi ve finansı alanlarında çalışmalar yaparak küresel anlamda İslam’ın öngördüğü prensiplere uygun bir ekonomik sistemin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve “katılım finans” sisteminde akademik anlamda donanımlı ve yetişmiş insan kaynağını oluşturma amacıyla 2019 yılında kurulmuştur. 

MÜİSEF’in akademik kadrosunda iktisat, ilahiyat, bankacılık, sigortacılık gibi çeşitli alanlarda uzmanlaşmış akademisyenler ve katılım finans sektöründe çalışan profesyoneller yer almaktadır. Lisansüstü programlarda eğitim alan öğrenciler alanın teorik bilgisi yanında uygulamaya yönelik olarak da desteklenmektedir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir