İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İKAM İslam İktisadı Ödülleri başvurusu başladı

İLKE İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM), 2022 İslam İktisadı Ödülleri için başvuru almaya başladı. İKAM İslam İktisadı Ödülleri her yıl bir defa İslam İktisadı alanında gerçekleştirilen ilmi çalışmaları ve uygulamaları teşvik etmek için verilen ödüller; İslam iktisadı çalışmalarının daha derinlikli ve uzun soluklu bir şekilde sürdürülmesini, mevcut iktisadi sorunların çözülmesine yönelik yeni açılımların ortaya konmasını ve hem teori hem de uygulama alanında yeni ve nitelikli çalışmaları teşvik etmeyi amaçlıyor.

İslam iktisadı konusunda bilimsel çalışma ve araştırmalar, bu alanda ortaya konan öncü uygulamalar ve alana hem ilmi hem de fiili katkılar yapmış olmak bu ödülün kapsamını oluşturmaktadır. İKAM İslam İktisadı Ödüllerinin dört temel başlık altında verileceği açıklandı.

  1. İslam İktisadı Araştırma Ödülü; bu ödül her yıl alanda özgün araştırmalar gerçekleştirmiş kişi veya kurumlara verilmektedir. Ayrıca, İKAM Ödül Komitesi, kamuoyuna ilan ederek her yıl özel bir alan veya konu belirleyerek bu ödül için çağrıya çıkabilir.
  2. İslam İktisadı Uygulama Ödülü; İslam iktisadının, çeşitli şekillerde hayatın farklı alanlarında uygulanmasıyla gelişmesine özgün katkılar sunmuş yenilikçi uygulamalara verilir.
  3. İslam İktisadına Katkı Ödülü; İslam iktisadı alanına yapmış oldukları katkılarla toplumda öncü kişi veya kurumlara verilir.
  4. İslam İktisadı Tez Ödülü; İslam İktisadı Tez ödülü, bu alanda lisansüstü çalışmalarını sürdüren ve yürütmüş oldukları tez çalışmalarıyla alanının teorik boyutuna olduğu kadar pratiğe de katkıda bulunan genç araştırmacılara verilir.

Başvuru için:

ikam_oduller_yonerge..pdf erişimi için tıklayın

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.