İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Neova Sigorta yönetim kurulu belli oldu

Dün Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından KAP’a yapılan açıklamada Neova Sigorta’nın hisselerinin tamamının devir alma sürecinin tamamlanarak yönetim kurulu üyelerinin seçiminin yapıldığı belirtilmişti. Ancak üyelere dair bir açıklama yapılmamıştı. Bugün Neova Sigorta web sitesinde ortaklık yapısı ve yönetim kurulu üyeleri bilgisi güncellendi. Bu kapsamda Neova Sigorta yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

  • Fawaz KH. E. Al Saleh – Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi
  • Abdurrahman DELİPOYRAZ – Kuveyt Türk Katılım Bankası KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
  • Hüseyin Cevdet YILMAZ – Kuveyt Türk Katılım Bankası Risk, Kontrol ve Uyumdan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
  • Nurettin KOLAÇ – Kuveyt Türk Katılım Bankası Hukuk ve Risk Takipten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
  • Özgür Bülent KOÇ – Neova Sigorta Genel Müdürü

Fawaz KH. E. Al Saleh kimdir?
1963 Kuveyt doğumlu Fawaz Alsaleh, eğitimini ABD’de sürdürerek, Macalester College ’in İşletme-İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Fon Yönetimi Departmanı üyesi olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda göreve başladı. 1999 yılında, önce Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise Genel Müdür Baş Yardımcılığı’na atandı ve 2006 yılına kadar görev yaptı. Aynı zamanda 2018 yılsonuna kadar Turkapital Holding B.S.C.C. ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alsaleh, İç Sistemler Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi üyesidir.

Abdurrahman DELİPOYRAZ kimdir?
1968 İstanbul doğumlu olan Abdurrahman Delipoyraz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde başlayan Delipoyraz, 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihabarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Hüseyin Cevdet YILMAZ kimdir?
1966 İstanbul doğumlu Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık hayatına Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Eylül 2000’de Kuveyt Türk Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. Hüseyin Cevdet Yılmaz, 2012 yılından itibaren Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Nurettin KOLAÇ kimdir?
1966 yılında Elazığ’da doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kolaç, kariyerinin başlangıç döneminde bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşaviri olarak görev yaptı. 2004-2010 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Hukuk ve bankacılık alanlarında 21 yıllık iş tecrübesine sahip Kolaç, Nisan 2010 tarihinde Kuveyt Türk ailesine Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

Özgür Bülent KOÇ kimdir?
1975 Ankara doğumlu olan Özgür B. KOÇ, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yıl da uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinden beri de Neova Sigorta’nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir