İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışanların da alabileceği burs başvuruları başladı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) 100 tematik alanda 2000 doktoralı insan kaynağına ulaşmak için “YÖK Doktora Bursları” programını başlatmıştır. Katılım Bankacılığı/İslam Ekonomisi ve Finansı da bu tematik alanlardan biridir. Burs programı kapsamında lisans veya yüksek lisans mezunu öğrenciler doktora bursiyeri olarak görevlendirilmektedir. Yüksek Lisans mezunu olarak Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 4 yıl, Lisans mezunu olarak Bütünleşik Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 5 yıl süreyle, yılda 12 ay 2000 TL burs verilecektir. Hali hazırda devlete ait yükseköğretim kurumlarında doktora eğitimine devam eden ve tez aşamasına geçmemiş olan, SAÜ Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’ne göre belirlenen başvuru ve kabul şartlarını taşıyan adaylar başvurabileceklerdir.

İŞ DÜNYASINDA ÇALIŞANLARDA ARTIK BURS ALABİLECEK

Programa iş dünyasından yoğun talep gelmektedir. Gelen bu talepler kapsamında, iş dünyasında çalışanların da programa dâhil edilmesine yönelik düzenleme yapılmıştır. Bu kapsamda programımızda yer alan iş dünyasında çalışan doktora öğrencilerimize de aylık 500 TL ücret ödenecektir.

Bursa Başvurmak İçin Gerekli Şartlar

-T.C. vatandaşı olmak

-Lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmak

– 657 Sayılı Kanun kapsamında bir kadroda veya Devlet / Vakıf Yükseköğretim Kurumları öğretim elamanı kadrosunda çalışmamak

-Bütünleşik Doktora kapsamında başvuran adayların lisans not ortalaması 4 üzerinden en az 3.00 ve ALES’ten ilgili puan diliminden en az 80 puan almış olması gerekmektedir.

Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümünün Avantajları

-Sakarya Üniversitesi  “Katılım Bankacılığı” alanında YÖK bursiyerleri kabul eden sayılı üniversitelerden biridir.

-İslam Ekonomisi ve Finansı doktora programına kaydolan öğrenciler geniş bir akademik kadronun parçası olacaktır. Bu kapsamda, gerçekleştirilen uluslararası kongre, sempozyum, çalıştay ve diğer akademik faaliyetlerde aktif olarak yer alabilecektir.

-İslam ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) bünyesinde bursiyer olarak görevlendirilen öğrenciler, araştırma merkezinin gerçekleştirdiği projelerde görev alabilecek böylece ek gelir imkanına sahip olabilecektir.

-YÖK doktora bursiyerleri, başka kurumlara da (TÜBİTAK, KYK vd.) başvurdukları ve gerekli şartları taşıdıkları takdirde burs alma olanakları bulunmaktadır.

Not: Adaylar, 12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat:23:30 kadar başvurularını online başvuru linkinden (https://ebasvuru.sabis.sakarya.edu.tr/ ) yapabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: http://www.sbe.sakarya.edu.tr/tr/duyuru/goster/71671/2017-2018-bahar-yy-100-2000-yok-doktora-burslari-ogrenci-alim-ilani

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir