İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İKAM’dan Pakistan çıkarması

İslam Ekonomisi Araştırma Merkezi (İKAM) temsilcileri, bu yıl İKAM ve benzer düşünce kuruluşları arasındaki ilişkiyi arttırma amacıyla dünyanın çeşitli yerlerindeki İslam Ekonomisi ve Finans Kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Bu ziyaretler serisinin sonuncusu geçtiğimiz ay Pakistan’daki Uluslararası Teknoloji Yönetimi Üniversitesi’ne (UMT) yaptığı ziyaretle gerçekleşti. İKAM temsilcisi Ahsan Shafiq, UMT İslam Bankacıığı Enstitüsü’ne davet edildi ve bölümün İslam Ekonomisi ve Finans çalışmalarını geliştirme konusundaki hedefi hakkında bilgi aldı. Ahsan Şafik’in yanı sıra, toplantıya IIB Başkanı, Dr. Rukhsana Kalim ve öğretim görevlileri katıldı.

Ahsan Shafiq, katılımcılara İKAM’ın ortaya çıkışı, amaçları, hedefleri ve etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. IKAM Başkanı, Lütfi Sunar adına IIB Başkanı’na İKAM’ın çıkarmış olduğu TUJISE dergisi, tanıtım kitapçığı ve bir hediye takdim etti. UMT’den öğretim görevlileri, sınırlı bir süre içinde IKAM’ın hızla ilerlediğini takdir ederek ortak projeler geliştirmek istediklerini dile getirdi. Bu karşılıklı işbirliğini başlatmak için kısa süre içinde Mutabakat Muhteviyat imzalanmasına karar verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir