İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhsin kıvamında yaşamak: Abdullah Tivnikli

Eksim Yatırım Holding yönetim kurulu başkanı ve katılım bankacılığının ülkemizdeki öncü isimlerinden hayırsever işadamı Abdullah Tivnikli, 6 Kasım 2018 günü vefat etti. Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında yaptığı hayır hizmetleri ile adından söz ettiren Tivnikli hayatta iken Yusuf Temizcan tarafından hatıraları toplanmak suretiyle kaleme alındı ve ortaya bu güzel eser çıktı: Muhsin kıvamında yaşamak.

Yusuf Temizcan tarafından kaleme alınan, Aşiyan yayınları tarafından basılan kitap, kendisinin anlattığı hatıraların yanı sıra değerli akademisyenler, kanaat önderleri ve sevenlerinin kendisi hakkında kaleme aldıkları yazılardan oluşuyor.

Kendisi gibi hayırsever bir işadamı olan ağabeyi Fahreddin Tivnikli ve ağabeyi ile ticaret hayatının yanı sıra hayırseverlik faaliyetleri esnasında yaşadıkları O’nun hayatını ilginç kılıyor. Yazar, yaşamı boyunca “ben, ben yaptım, şöyle yaptım” demekten kaçınan Tivnikli’yi ikna etmek için çok çaba sarf ettiklerini ifade ediyor. Kitabı okurken aynı zamanda kısa bir Türkiye tarihi yolculuğuna da çıkmış olacaksınız.

Kitabı hemen almak için:
https://www.kitapyurdu.com/kitap/abdullah-tivnikli-muhsin-kivaminda-yasamak/499680.html

Toplu alımlar için
Aşina Yayınları
0216 532 00 41/42
[email protected]
(Muhammet Mustafa Tuncay)

ABDULLAH TİVNİKLİ Kimdir?
1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve bu üniversitede İşletme yüksek lisansını tamamladı.

Yüksek lisans eğitiminin ardından akademik çalışmalar için İngiltere’ye giden Abdullah Tivnikli, burada katılım bankacılığı modelinin dünyadaki işleyişi, hukuki altyapısı ve uygulamaları hakkında eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Türkiye’de 1980’lerin başında serbest piyasa ekonomisine geçilmesiyle birlikte, 1983 yılında aldığı bir davet üzerine katılım bankacılığının hukuki altyapısının hazırlanmasında görev yapmak üzere ülkesine döndü. Katılım bankacılığı modelinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk’ün kuruluş sürecinde yer aldı.

1986 yılında aile şirketi olan Eksim kuruldu. Holding, gerçekleştirdiği gıda, hububat ve petrol türevlerinin ticaretiyle yıllar içinde büyük şirketler arasına girdi. Enerji yatırımlarıyla büyüyen Eksim, yenilenebilir enerji üretiminde ülkemizin en büyük şirketleri arasına girdi. Elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinde de Abdullah Tivnikli’nin önderliğinde önemli yatırımlar gerçekleştirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir