İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marmara Üniversitesi’nden İslami finans alanında iki atölye

Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü, Marmara Üniversitesi rektörlüğü bünyesinde İslami finans alanına yönelik iki atölye programı düzenliyor. Üniversitenin rektörlük yerleşkesi olan Sultanahmet’te düzenlenecek olan atölyelere katılım ise 30 kişi ile sınırlı olacak.

Enstitüden yapılan açıklamaya göre her Pazartesi 14.00-16.00 arası Prof. Dr. Hasan HACAK, Prof. Dr. Erol ÖZVAR ile birlikte İslam dünyasının gerçek anlamda ilk kanunu olan Mecelle-i Ahkâm-ı Adliyye, özellikle Kara Avrupası Hukuk sistemiyle mukayese edilerek incelenip tartışılacak.

Yine aynı açıklamaya göre Perşembe günleri saat 14.00-16.00 arası ise Prof. Dr. Hasan Hacak, Prof. Dr. Erol Özvar, Dr. İsmail Halitoğlu, Doç. Dr. İsmail Cebeci, Öğr. Gör. İsmail Eriş ile birlikte Dünya genelinde İslami finans ve bankacılık sisteminde kullanılan faizsiz bankacılık standartlarını karşılıklı müzakeresi gerçekleştirilecek.

Her iki atölyeye kayıt yaptırmak için [email protected] adresine mail atabilir yada “Mecelle ve Mukayeseli Hukuk atölyesi için 0543 629 61 12 numaralı telefondan Arş. Gör. Ali Butur ile; “Mukayeseli faizsiz finans standartları” atölyesi için ise 0536 915 19 33 numaralı telefondan Arş. Gör. Yunus Akyüz ile irtibat kurabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir