İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası İslam ekonomisi İstanbul’da devam ediyor

ISEFE Kongresi, TÜRGEV, KADEM,MÜSİAD, BORSA İstanbul, Al Baraka Turk, EMERALD,Cambridge Scholars ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesiişbirliği ile 28-29Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da Kozyatağı Hilton Otel’de, gerçekleştirilecektir.

Kongre açılışında TÜRGEV Başkanı Av.Arzu Akalın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av.Özlem Zengin ve AK Parti Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan Hanımefendiler katılımcılara hitap edeceklerdir.

Dünyada İngiltere ve Malezya’nın en fazla pazar payına sahip olduğu İslami finans konusunda ülkemizin de önemli gelişmeler katetmesi noktasında akademi, bankalar ve ilgili diğer kurumların birlikte hareket etmeleri ve ortak çalışmalar ortaya koymaları bu alanda güçlü bir sinerjinin ortaya çıkmasına yol açacaktır. Öte yandan Türkiya’nin en çok ihtiyaç duyduğu fon kaynaklarının ülkeye çekilmesi için uygulanması gereken politikaların ortaya konması son derece hayati değer taşımaktadır.

Bu bakış açısı ile organize edilen ISEFE Kongresineİslam ekonomisi, İslami finans, katılım bankacılığı ve İslam etiği gibi konularda bildiri sunmak üzere Türkiye’nin yanısıra dünyanın birçok ülkesinden bilim insanları davet edilmiştir.Kongrede biliminsanları tarafından sunulacak olan bildiriler kitaplaştırılarak başta üniversiteler olmak üzere siyasi karar alıcılar, islami finans kuruluşları, özel sektör kuruluşları, sivil toplum örgütleri gibi farklı toplumsal kesim temsilcilerinin istifadesine sunulacaktır. Bunun yanında, seçili eserlerin Cambridge Scholars ve Emerald gibi saygın uluslararası yayınevi ve dergilerde yayınlanması planlanmaktadır.
ISEFE Kongresine üst düzey bilimsel bildiriler yanı sıra 3 önemli özel panel damgasısı vuracaktır.

Kongre resmi web adresi: http://www.isefe.org/tr

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir